Serenay Sarıkaya Fan Clup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Serenay Sarıkaya Fan Clup

●♥|Serenay Sarıkaya Fan Clup|♥●

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
En son konular
» Üsteki Üyeye Armağan Hediye Et
Adanalı’yla söyleşi ! EmptyÇarş. Mayıs 30, 2012 10:42 pm tarafından ♥Serenay*Nurşah♥

» Üstteki Üyeyi Ne Kadar Seviyorsun?
Adanalı’yla söyleşi ! EmptyÇarş. Mayıs 30, 2012 10:41 pm tarafından ♥Serenay*Nurşah♥

» Hey Bakar Mısın Gif Yapıyorum
Adanalı’yla söyleşi ! EmptyÇarş. Mayıs 30, 2012 10:39 pm tarafından ♥Serenay*Nurşah♥

» Size Bir Sürprizim Var!!!!
Adanalı’yla söyleşi ! EmptyÇarş. Mayıs 30, 2012 10:38 pm tarafından ♥Serenay*Nurşah♥

» İdil'mi Nazlı'mı
Adanalı’yla söyleşi ! EmptyÇarş. Mayıs 30, 2012 10:36 pm tarafından ♥Serenay*Nurşah♥

» Adminler Bakın
Adanalı’yla söyleşi ! EmptyÇarş. Mayıs 30, 2012 10:35 pm tarafından ♥Serenay*Nurşah♥

» Geri kalmis
Adanalı’yla söyleşi ! EmptyÇarş. Mayıs 30, 2012 10:34 pm tarafından ♥Serenay*Nurşah♥

» Öneri
Adanalı’yla söyleşi ! EmptySalı Kas. 09, 2010 7:18 pm tarafından twiada

» Sizce Adanalı Yavuz Dizi de Rolünü Nasıl Oynuyor
Adanalı’yla söyleşi ! EmptyCuma Tem. 09, 2010 11:38 am tarafından ♥●serenay ♥●

En iyi yollayıcılar
♥Prenses♥Serenay♥
Adanalı’yla söyleşi ! Xp7r1410Adanalı’yla söyleşi ! Xp7r1410Adanalı’yla söyleşi ! Xp7r1410 
♥ -- >'ѕєяєηαу' < -- ♥
Adanalı’yla söyleşi ! Xp7r1410Adanalı’yla söyleşi ! Xp7r1410Adanalı’yla söyleşi ! Xp7r1410 
♥Serenay*Nurşah♥
♥●serenay ♥●
melisa_sofia
twiada
Serenay_Görkem
♥●serenay ♥● mehmet ♥●
~Gülsu
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum

Adanalı’yla söyleşi !

2 posters
YazarMesaj
♥Prenses♥Serenay♥
Admin
Admin
♥Prenses♥Serenay♥

Ruh Hali : Adanalı’yla söyleşi ! Yogun10
Teşekkür Sayısı : 9

Adanalı’yla söyleşi ! Empty
MesajKonu: Adanalı’yla söyleşi !   Adanalı’yla söyleşi ! EmptySalı Mart 23, 2010 5:06 pm

Adanalı’yla söyleşi !

--------------------------------------------------------------------------------

Bu haftaki söyleşimiz, Kurtlar Vadisi, Yeditepe İstanbul, Deli yürek, Bumerang Cehennemi, Kuzey Rüzgarı, Beynelmilel gibi dizi ve fimlerin yanı sıra bugünlerde ‘Adanalı’ dizisiyle beğeni toplayan Oktay Kaynarca var… Sayısız ödülü olan başarılı sinema, tiyatro ve dizi oyuncusu Kaynarca’yla içten bir söyleşi gerçekleştirdik… Hayranlarına da bir müjdemiz var ‘Adanalı’nın bir bölümünü Kıbrıs’ta çekmeyi planlıyorlar. Bu sezon olmazsa önümüzdeki sezon Kaynarca’yı Kıbrıs’ta rol yaparken görebileceksiniz…

Kimdir Oktay Kaynarca?

İlk önce klasikleşen bir başlangıç sorusu olan, ‘biraz kendinizden bahseder misiniz?’ sorusuyla başlıyoruz söyleşimize. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Anasanat Yüksek Lisans Bölümü mezunu olan Kaynarca, 27 Ocak 1965 Malatya doğumlu. Babası Malatyalı, babaannesi Elazığlı olan başarılı oyuncunun çocukluğunun bir dönemi de Berlin’de geçti. Konservatuvara girmeden önce Ege Tiyatrosu’nda Turgut Özak’ın ‘Duvarların Ötesi’nde oyununda oynayan Kaynarca, ardından birkaç çocuk oyunu daha sahneledi.

Magazin sorularını sevmiyor!

‘Konservatuar yıllarında, yani yaklaşık 1985–86 yıllarındayken başladım ben oyunculuğa’ diyen, Kaynarca; ilk profesyönel oyunculuğunu Ali Atik, Ayşegül Atik’le bir çocuk oyununda yaptı ve ilk parasını da o zaman kazandı. Bu arada ilk oyunu müzikaldi. Kendisine magazin sorularının sorulmasından hiç hoşlanmayan Kaynarca ‘Magazin dünyasına ait projelerim yok. Yaptığımız işler eğlence dünyasına ait projelerdi ve yaptığım işe sanat diyorum sadece’ şeklinde bir yorum yapmaktan alıkoyamıyor kendini.

Ben oyuncu doğdum!

Bu işi yapmaya nasıl karar verdiniz? Neydi size oyunculukta cazip gelen? sorularıma cevap olarak ise: ‘Aslında oyunculukta cazip gelen diye bir terim olmaz bence, çünkü oyunculuk kendi kendine gelişen birşeydir. Ben oyuncu doğduğumu düşünüyorum ve bu doğrultuda da çok çalıştım’ cevabını alıyorum. Sanırım en yaygın biçimde Kurtlar Vadisi dizisiyle tanıdı sizi Türk halkı, yıllardır bu işle uğraşmanıza rağmen insanların sizi bu kadar geç benim-semesine nasıl bakıyorsunuz? şeklindeki sorumu ise, ‘aslında bazı projelerle öne çıkmanın doğru olduğunu düşünüyorum ben.’ diye cevaplıyor..

Bir role nasıl hazırlanılır?

Hep merak etmişimdir nasıl hazırlanılır çok beğenilen rollere diye ve gideriyorum bu merakımı Oktay Kaynarca sayesine… Rollerinize nasıl hazırlarsınız kendinizi? Zor olmuyor mu kendinizi role adapte etmek? ‘Buna hep şöyle cevap veriyorum: Role hazırlanmak düşünerek oluyor aslında. Yani o güne kadar zihninizde biriktirdiğiniz karakterleri kullanıyorsunuz. Ama çok özel bir rol ise, çok farklı bir karakterse aradığınız şey, onu kolaylıkla bulamayabilir hatta gidip araştırmanız dahi gerekebilir… ‘Adanalı’ gibi davranamamaktan korkmuyor musunuz? soruma ise, içtenlikle ‘hayır çünkü reytingler korkmamam gerektiğini söylüyor’ diye cevaplıyor

Aslında çok komik birisi O!

Oktay Kaynarca’nın katıldığı bir televizyon programında yaptığı bir açıklmaya göre; Kurtlar Vadisinde oynadığı dönemlerde, arkadaşları tarafından çok eleştirilmiş ‘kendin gibi davranmıyorsun ağır abi gibi duruyorsun’ diye. İşte bunun üzerine soruyorum, günlük hayatınızda nasıl davranırsınız, çok arkadaşınız var mıdır?: ‘Gerçekten bir sürü arkadaşım vardır ve her bulunduğum ortamlarda arkadaşlarımla çok eğlenceli vakitler geçirmeye çalışırım. Mümkün olduğunca eğlenmeye çalışırız ve komik olduğumu da söylerler. Ama o kadar çok çalışıyoruz ki, arkadaşlarımıza vakit ayırmak biraz lüks gibi oluyor’

Bakkal olsaydım bakkal zincirlerim olurdu heralde…

Oyunculuk çok özveri isteyen bir meslek midir? Diye sorduğumda hiç düşünmeden ‘Oyuncu olmak gerçekten çok özveri isteyen bir meslektir’ yanıtını aldım. ‘Iskalama şansınız yüksektir. Eğer ıskalarsanız gerçek anlamda hayatınız kabusa dönebilir. Ama cidden yetenekliyseniz ki yetenekli olup ta başarısız olan yoktur. Ben yetenekliydim ama benim hakkımı yediler gibisinden bir saçmalığa inanmam. Yetenekli olduğunuza inanırsanız ve gerçekten yeteneksizseniz yine hayatınız kabusa dönebilir.’ diye de uyarıyor. Oyuncu olmak isteyenlere duyurulur… Oyuncu olmasaydınız hangi meseği seçerdiniz? Soruma ise ‘Bilmiyorum hayat beni nereye sürüklerdi ama hangi işi yaparsam yapayım aynı titizlikle yapardım. Yani bakkalım olsa bakkal zincirlerim olurdu heralde’ diye cevaplıyor.

Bir çok ödül!

Oktay Kaynarca aslında ilk olarak Kurtlar Vadisi’nde tanınmadı. Daha önceden de pek çok dizide ve sinema filmlerinde rol aldı. En İyi Erkek Oyuncu Ödülü, Yılın En Sevilen Dizi Oyuncusu, Yılın En İyi Erkek Sinema Sanatçısı ödülünü ve hatta iki tane de Altın Portakal ödülü kazansı. İşte aldığı ödüller: ‘Bir Aşk Uğruna’ (1994), ona ilk ‘Altın Portakal Ödülü’nü kazandırdı ve ‘Deliyürek’ (2002) filmiyle yine ‘Altın Portakal Ödülü’nü aldı üstelik iksinde de En İyi Erkek Oyuncu dalında… ‘Bumerang Cehennemi’ adlı sinema filmi ile de MGD Yılın En İyi Erkek Sinema Sanatçısı ve Antalya’da ‘En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü aldı. Son olarak da ‘Kurtlar Vadisi’ ve ‘Aşkımızda Ölüm Var’ adlı televizyon çalışmalarıyla yine MGD Yılın En Sevilen Dizi Oyuncusu Ödülü’nü aldı.

‘Adanalı’nın bir bölümü Kıbrıs’ta çekilecek!

Son olarakta Kıbrıs’ı sormak istiyorum size biraz. Burada yaşar mıydınız? ‘Kıbrıs’a daha önce çok geldim. Birçok arkadaşım var Kıbrıs’ta…Ve birçok şey bilirim Kıbrıs hakkında ama orada yaşamanın zor olduğunada inanırım, işin doğrusu..’ Kıbrıs’la ilgili projeleri olup olmadığını da soruyorum Kaynarca’ya…‘Kıbrıs’la ilgili projelerimiz var. Bir şekilde iş yoğunlunluğu yüzünden hep erteleniyor ama inşallah Adanalı’nın bir bölümünü orada çekmeyi planlıyoruz bu sezon, olmazsa önümüzdeki sezon inşallah…Kıbrıs’taki bütün arkadaşlarıma ve beni seven herkese, selamlarımı iletiyorum, sevgilerimi iletiyorum ve mutluluklar diliyorum’ diyor.
http://serenaysarikayafun.yetkinforum.com
♥ -- >'ѕєяєηαу' < -- ♥
Admin
Admin
♥ -- >'ѕєяєηαу' < -- ♥

Ruh Hali : 29
Teşekkür Sayısı : -2

MesajKonu: Geri: Adanalı’yla söyleşi !   Adanalı’yla söyleşi ! EmptyÇarş. Mart 24, 2010 7:23 pm

Aslında çok komik birisi O!

Oktay Kaynarca’nın katıldığı bir televizyon programında yaptığı bir açıklmaya göre; Kurtlar Vadisinde oynadığı dönemlerde, arkadaşları tarafından çok eleştirilmiş ‘kendin gibi davranmıyorsun ağır abi gibi duruyorsun’ diye. İşte bunun üzerine soruyorum, günlük hayatınızda nasıl davranırsınız, çok arkadaşınız var mıdır?: ‘Gerçekten bir sürü arkadaşım vardır ve her bulunduğum ortamlarda arkadaşlarımla çok eğlenceli vakitler geçirmeye çalışırım. Mümkün olduğunca eğlenmeye çalışırız ve komik olduğumu da söylerler. Ama o kadar çok çalışıyoruz ki, arkadaşlarımıza vakit ayırmak biraz lüks gibi oluyor
bu çok güzel saol arzu paylaşım için[i]
♥Prenses♥Serenay♥
Admin
Admin
♥Prenses♥Serenay♥

Ruh Hali : Adanalı’yla söyleşi ! Yogun10
Teşekkür Sayısı : 9

MesajKonu: Geri: Adanalı’yla söyleşi !   Adanalı’yla söyleşi ! EmptyPerş. Mart 25, 2010 7:14 pm

Evet SmileÖnemli deil

Adanalı’yla söyleşi !
1 sayfadaki 1 sayfası