Serenay Sarıkaya Fan Clup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Serenay Sarıkaya Fan Clup

●♥|Serenay Sarıkaya Fan Clup|♥●

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
En son konular
» Üsteki Üyeye Armağan Hediye Et
Masaların Üstünde Göbek Atan Biri Değilim EmptyÇarş. Mayıs 30, 2012 10:42 pm tarafından ♥Serenay*Nurşah♥

» Üstteki Üyeyi Ne Kadar Seviyorsun?
Masaların Üstünde Göbek Atan Biri Değilim EmptyÇarş. Mayıs 30, 2012 10:41 pm tarafından ♥Serenay*Nurşah♥

» Hey Bakar Mısın Gif Yapıyorum
Masaların Üstünde Göbek Atan Biri Değilim EmptyÇarş. Mayıs 30, 2012 10:39 pm tarafından ♥Serenay*Nurşah♥

» Size Bir Sürprizim Var!!!!
Masaların Üstünde Göbek Atan Biri Değilim EmptyÇarş. Mayıs 30, 2012 10:38 pm tarafından ♥Serenay*Nurşah♥

» İdil'mi Nazlı'mı
Masaların Üstünde Göbek Atan Biri Değilim EmptyÇarş. Mayıs 30, 2012 10:36 pm tarafından ♥Serenay*Nurşah♥

» Adminler Bakın
Masaların Üstünde Göbek Atan Biri Değilim EmptyÇarş. Mayıs 30, 2012 10:35 pm tarafından ♥Serenay*Nurşah♥

» Geri kalmis
Masaların Üstünde Göbek Atan Biri Değilim EmptyÇarş. Mayıs 30, 2012 10:34 pm tarafından ♥Serenay*Nurşah♥

» Öneri
Masaların Üstünde Göbek Atan Biri Değilim EmptySalı Kas. 09, 2010 7:18 pm tarafından twiada

» Sizce Adanalı Yavuz Dizi de Rolünü Nasıl Oynuyor
Masaların Üstünde Göbek Atan Biri Değilim EmptyCuma Tem. 09, 2010 11:38 am tarafından ♥●serenay ♥●

En iyi yollayıcılar
♥Prenses♥Serenay♥
Masaların Üstünde Göbek Atan Biri Değilim Xp7r1410Masaların Üstünde Göbek Atan Biri Değilim Xp7r1410Masaların Üstünde Göbek Atan Biri Değilim Xp7r1410 
♥ -- >'ѕєяєηαу' < -- ♥
Masaların Üstünde Göbek Atan Biri Değilim Xp7r1410Masaların Üstünde Göbek Atan Biri Değilim Xp7r1410Masaların Üstünde Göbek Atan Biri Değilim Xp7r1410 
♥Serenay*Nurşah♥
♥●serenay ♥●
melisa_sofia
twiada
Serenay_Görkem
♥●serenay ♥● mehmet ♥●
~Gülsu
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum

Masaların Üstünde Göbek Atan Biri Değilim

2 posters
YazarMesaj
♥Prenses♥Serenay♥
Admin
Admin
♥Prenses♥Serenay♥

Ruh Hali : Masaların Üstünde Göbek Atan Biri Değilim Yogun10
Teşekkür Sayısı : 9

Masaların Üstünde Göbek Atan Biri Değilim Empty
MesajKonu: Masaların Üstünde Göbek Atan Biri Değilim   Masaların Üstünde Göbek Atan Biri Değilim EmptySalı Mart 23, 2010 5:06 pm

Masaların üstünde göbek atan biri değilim

Oktay Kaynarca, 7 Kasım'da atv'de ekrana gelecek olan 'Adanalı' dizisiyle dönüyor! Bu kez bir polisi canlandıran Kaynarca, hâlâ "Kendisini 'ağır ağabey' rollerine kaptırdı" diye yazanlara cevabını buradan verdi: Bu dizilerden önce de masanın üstünde göbek atan, TV'de komiklik yapan biri değildim!..

Ünlü oyuncu Oktay Kaynarca 7 Kasım Cuma akşamı atv'de başlayacak 'Adanalı' adlı dizide bir polis olarak karşınıza çıkacak. Başrolleri Selin Demiratar ve Mehmet Akif Alakurt'la paylaşan Kaynarca, bu diziyle çok iddialı olduklarını söylüyor ve ekliyor: "Ben milletimi tanırım! Bu hikayeyi çok sevecekler."

* Polisiye, komedi ve Tayfun Güneyer biraraya gelince, 'Adanalı' bana 'Yılan Hikayesi' dizisini hatırlattı.

Benziyor da benzemiyor da! Tayfun'un kendine has bir tarzı var. Absürd gibi duran ama 'Evet aslında böyle de olabilirmiş' deyip, seyirciyi eğlendiren bir tarz. Mesela 'Yılan Hikayesi'nde ilk aklıma gelen sahnelerden biri; Memoli'nin bütün İstanbul'u koşarak gitmesiydi. Ama 'Hadi lan, böyle şey de olur mu?' demezdik. Bu dizide de aynen 'Hadi canım' dedirtecek sahneler olacak. Ama seyirci gerçeklikten de uzaklaşmayacak. Durumu öyle kabullenip, hem eğlenecek hem de aksiyonun peşine takılacak.

DİZİ PATLAMALI ÇATLAMALI DEĞİL!

* Dizide iki can düşman var; biri 'Maraz Ali' diğeri 'Adanalı'... Nedir bunların hikayesi?

Aslında düşmanlıkları birinin kanun adamı diğerinin de 'kanunsuzluk' adamı olmasından kaynaklanıyor. Yani birbirlerinden nefret etmiyorlar, hatta çocukken birlikte büyümüşler. 'Adanalı'ya 'Maraz Ali'nin annesi bakmış. Fakat buna rağmen işi ağır basıyor ve 'Babam bile olsan peşine düşeceğim' diyor. Maraz Ali de 'Tabii senin işin bu, yakalayabilirsen beni yakala!' diyor. Bir süre sonra diziye bir aşk da dahil oluyor. O da Selin Demiratar'ın oynadığı İdil karakteri. İdil özel olarak o birime getirilmiş üst düzey bir polis. Kontrol edilmesi güç olan 'Adanalı', bir de onunla uğraşıyor.

* Bir polis ve bir suçlu olduğuna göre İstanbul sokaklarında bir kaçıp kovalamaca da yaşanacaktır. Sizi zorlayacak sahneler olacak mı?

Bizimki diğer dizilerde gördüğümüz gibi çok 'patlamalı çatlamalı' olmayacak. Gerekirse yapılacak ama aksiyon sadece bunlarla yaratılmıyor. Aksiyon bazen diyaloglarla da yapılabilir. Öyle bir bölüm yazarsınız ki, 50 tane araba patlatmaktan daha etkili bir aksiyon haline gelir. Bizimki de daha çok durum komedisini ortaya çıkaracak şeyler olacak.

KESKİN NİŞANCI OLMAMA GEREK YOK!

* Polis olduğunuza göre silah da kullanacaksınız. Silahlara merakınızın olduğu da biliniyor. Bu durumun role hazırlanmanızda da olumlu bir etkisi olacak mı?

Evet, ben poligonu severim. Ama mesela böyle bir rol için bir oyuncunun illa poligona gitmesi, keskin nişancı olması ya da silahlarla haşır neşir olması gerekmiyor. 'Mış' gibi yapar, olur biter. Selçuk Yöntem mesela, 'Kurtlar Vadisi'nde oynamadan önce eline hiç silah almamıştı. Diziden sonra hakkında 'meşhur silahşör' diye laflar çıkmaya başladı. İlk başlarda silah patlarken çok korkardı. Alıştırana kadar epey zorlanmıştık.

* 'Kurtlar Vadisi' döneminde Süleyman Çakır bir kahraman, bir fenomen haline gelmişti. 'Adanalı' da öyle olacak mı dersiniz?

İnşallah olur! Ben çok umutluyum. Çünkü Türk seyircisine çok yakın bir dizi. Ben hep iddia ederim, 'Ben milletimi tanırım' diye... Ben bu senaryoyu sevmişsem, sağımda solunda, Türkiye'nin dört köşesinde yaşayanlar da sevecektir.

'ADANALI'DA İYİ BİR ADAMIM

* Ne açıdan mesela?

Çünkü yazılan kahramanların hepsi bizden, hayali karakterler değil, yani hayalimizde ürettiğimiz, 'Şöyle giyinen, böyle oturan, böyle kalkan' diye tarif ettiğimiz insanlardan değil! Tamamen hayatın içinden geliyorlar. Ve tabii ki bu karakterlerin oyunculukla da desteklenmesi gerekiyor. Başarılı bir oyuncunun üzerine giydiği elbiseyi çok sahiciymiş gibi taşımasıyla da doğru orantılı. Ben elimden geldiğince iyi taşıyacağıma inanıyorum.

* Çakır, kötüye hizmet eden biriydi. Adanalı ise tam tersi; iyiye hizmet eden bir karakter...

Evet Adanalı'yı, Çakır'ın tam tersi gibi düşünebiliriz aslında. Ve Adanalı zaman zaman 'Bu kadar da olmaz' dedirtecek şeyler de yapacak. Ama kesinlikle iyi bir adam. Bir kanun adamı en azından! Hiçbir dikili ağacı yok, eski model bir arabası var ve sadece kanuna adamış kendisini..

* Bir yerde 'mafya dünyası'nı bildiğinizi söylemişsiniz. Bu dünyayı tanıyan biri, polislerin dünyası hakkında ne düşünür acaba?

Evet, o dünyayı biraz biliyorum. Bunun faydası olmadı mı bana bir oyuncu olarak? Tabii ki oldu. En azından o jargonu, o dili biliyorsunuz. Yabancıların bir rolü araştırmakla geçirdikleri süreyi ben doğal olarak biliyorum.

POLİSLERİ TANIRIM

* Yani polislere de yabancı değilsiniz...

Evet. Bir polis karakterini inandırıcı kılmanız için bu tür polisleri tanıyor olmanız lazım. En azından örneklerini biliyor olmanız lazım. Ben de bu dünyayı biliyorum. Yüzlerce polis arkadaşım var, amirinden memuruna. İlginçtir, 'Kurtlar Vadisi' dizisinde son derece kanunsuz bir adamı oynamama rağmen beni en çok seven kesim polislerdi. Bu yüzden Adanalı'da beni bir polis olarak görmeleri sanırım onlar için ilginç olacak.

* Zaman zaman kendinizi bu tarz 'ağır ağabey' rollerine fazla kaptırdığınız konuşuluyor. Nedir bu işin doğrusu?

Bunu yazıp çizenler bana çok haksızlık ettiler. Onların kafalarındaki sanatçı kavramı birazcık ortalarda kakara kikiri yapan, fazlaca her şeye bulaşan, çok göz önünde olan insanlar... Ama ben hayatım boyunca elimden geldiğince sulu magazine karşı durdum. Hatta nefret ettim. Ben öyle bir adam değilim ki! Zaten bu dizilerden önce de masaların üstüne çıkıp göbek atan, televizyonlara çıkıp komiklik yapan bir adam değildim ki! Dizi başladıktan sonra karıştırıverdi o eli kalem tutan insanlar, öyleymişim gibi sandılar. Ama sonra böyle şeyler yazan pek çok kalem, 'Biz yanılmışız ya hay Allah' diye yazılar yazdı.

* Özel hayatınızda çapkın olduğunuzu söylüyorsunuz. Bunu uluorta söylediğinize göre sizin çapkınlık anlayışınız biraz farklı olsa gerek...

Benim dediğim çapkınlık 'hayatla flört eden' anlamına geliyor. Zamparalıkla çapkınlığı karıştırmamak lazım. Çapkınım ama zamparalık bizden uzak. O benim de karşı durduğum ve kirletilmiş bir alandır zaten.

SEVGİLİM BENİ TANIR

* Peki ne demek bu 'hayatla flört etmek'?

(Gülüyor) Neye benziyor bu biliyor musunuz, mesela bir kadın garsondan kahve isterken bile gözlerinizin içinin gülmesi, onu o kahveyi getirmeye daha çok teşvik eder. Daha istekli ve daha lezzetli bir kahve getirir. Bu sadece benim için değil, herkes için geçerli. Yaşlı bir teyzeye otobüste 'Buyurun yerime siz oturun' derken kollarını tutmanız da bir flörttür. Yolda öbür arabaya yol verirken de flört ediyorsunuzdur. Hayatla dans etmek yani!

* Bu hayatla flörtünüz yüzünden sevgiliniz sizi yanlış anlamıyor mu, kıskanmıyor mu?

Yok! Bu durum tamamen karşı tarafın sizi iyi tanıyıp tanımamasıyla ilgili... Çünkü eğer yoldaki hanımın arabasına yol veriyorsanız ve sevgiliniz buna başka bir anlam yüklüyorsa sorun kesinlikle ondadır!

Kadına hesap ödetmemek maçoluksa evet öyleyim!

* İki ünlü ve başarılı oyuncunun arasında ego savaşları olmuyor mu hiç? İlişkilerin bu noktada zarar gördüğü söyleniyor...

Tamamen zırvalık. O saçma sapan şeyleri kim söylüyorsa inanmayın. Aynı mesleği yapan iki insan aynı dili konuşur. Başkalarını da töhmet altında bırakmayalım, başka meslekleri de küstürmeyelim ama hiç alakasız bir meslekten olmaktansa, kendi meslektaşımla bir şey yaşamayı her zaman tercih ederim.

LEŞ KARGALARI GİBİ

* Evlenmeyi düşünmüyor musunuz?

Düşünüyorum. Ama ne zaman bilmiyorum. Evlenmekten önce çocuk merakım var. Keşke evlilik üst başlığı olmadan becerebilsek. O zaman 6-7 çocuk yapardım. Ama burası Türkiye; o şartlar uygun değil!

* Korkutucu gelen bir tarafı mı var evliliğin?

Var tabii... Olmaz mı? Bu kadar özgür ve köşeye sıkıştırılmadan yaşamış bir adamın, bazı standartlarını başka birinin hayatına göre kurmaya çalışması zor.

* Bir de üstüne şöhret eklenince tadından yenmez sanırım.

(Gülüyor) Bu sulu zırtlak magazin anlayışı koskoca ülkeyi bize zindan haline getirdi. Hapishanede yaşıyormuşuz gibi hissetmeye başladım; yanımdaki herkesi bir şeyimmiş gibi yazdıkları için... Ben de bunlara cevap veriyorum! Ne saçma! İnsanları ucuz magazin uğruna ihbara yönlendiriyorlar. Geçenlerde bir çocuğun bizi fotoğraflamaya çalıştığını gördüğümde acıdım. 'Çek, bunda gizli gizli çekecek bir durum yok' dedim. Çektiği görüntüyü kullanacağını, kendine göre bir başarı edineceğini düşünüyor. Çünkü TV'de ona öğrettikleri başarı o! Gerçekten beni çatıdan bacadan çekmeye çalışan magazincileri çöpün başında gezen leş kargaları gibi görüyorum.

SEVGİLİMİ KISKANIRIM

* Maço biri misiniz?

Maçoluk nasıl bir şey bilmiyorum ama yeri geldiğinde sevgilimi kıskanırım. Birtakım kurallarım vardır. Örneğin masadaki kadına hesap ödetmem! Mümkün olduğunca arabayı ben kullanırım, onu yormamak adına. Babamdan gördüğüm bazı değerlere ve arkadaşlarıma sahip çıkarım. Tüm bunların anlamı maçoluksa, ben de maçoyum.

'Kurtlar Vadisi'nde 'Vay be!' diyeceğim bir şey göremiyorum

* 'Kurtlar Vadisi'ni izliyor musunuz şu anda?

Hayır, izlemiyorum. Ben dizide öldükten sonra hiç izlemedim zaten.

* Peki hiç merak etmiyor musunuz ne yapıyor bu insanlar diye?

Hayır. Sinema filmine de gitmedim. Ara sıra zap yaparken görüyorum.

* İçinizden mi gelmiyor izlemek?

Bilmem! İçinde olduğunuz bir işti ya, artık o illüzyonu hissedemediğim içindir. Çünkü o benim yaptığım bir işti. Hakikaten en şaşalı dönemini yaşayanlardan biriyim ben. O kadar şaşayı doruk noktasında bıraktıktan sonra seyirci olarak ilgi çekici gelmiyor, oyuncu olarak da hiç ilgi çekici gelmiyor. Ayrıca 'Vay be ne olmuş!' dedirtecek bir şey de göremiyorum

Oktay Kaynarca, yeni dizisinde canlandıracağı ‘Adanalı’ karakterini Türk halkının çok seveceğine emin.
http://serenaysarikayafun.yetkinforum.com
♥ -- >'ѕєяєηαу' < -- ♥
Admin
Admin
♥ -- >'ѕєяєηαу' < -- ♥

Ruh Hali : 29
Teşekkür Sayısı : -2

MesajKonu: Geri: Masaların Üstünde Göbek Atan Biri Değilim   Masaların Üstünde Göbek Atan Biri Değilim EmptyÇarş. Mart 24, 2010 7:24 pm

süper saol
♥Prenses♥Serenay♥
Admin
Admin
♥Prenses♥Serenay♥

Ruh Hali : Masaların Üstünde Göbek Atan Biri Değilim Yogun10
Teşekkür Sayısı : 9

MesajKonu: Geri: Masaların Üstünde Göbek Atan Biri Değilim   Masaların Üstünde Göbek Atan Biri Değilim EmptyPerş. Mart 25, 2010 7:09 pm

recaaa ederim

Masaların Üstünde Göbek Atan Biri Değilim
1 sayfadaki 1 sayfası